کیبورد روسی برای موبایل های اندروید

یکی از مشکلات گوشی های اندروید که در ایران فروخته میشه، نداشتن کیبورد روسی است. اول باید ببینید گوشی شما روسی دارد یا خیر و اگر نداشت، یک برنامه ی کیبورد مجزا روی گوشی نصب کنید.

آیا موبایل-تبلت من کیبورد روسی دارد؟ 

برای اینکار به setting گوشی رفته و بعد به Locale and Text بروید. گزینه select Locale را بزنید. اگر در این بخش زبان روسی (Russian) وجود دارد می تونید از کیبورد روسی دستگاه خود استفاده کنید. این بار به Locale and Text و سپس به  keyboard setting بروید و input language را انتخاب کنید. کنار Russian را هم تیک بزنید تا زبان روسی به دستگاه شما اضافه شود. اما اگر کیبورد معمولی دستگاه شما روسی را ساپورت نمی کند، باید یک نرم افزار دیگه که کیبورد جدیدی به دستگاهتون اضافه میکنه نصب کنید. 

برنامه Go Keyboard:نرم افزار go keyboard

این برنامه یکی از بهترین کیبوردهای اندروید است و می توانید آنرا از اینجا یا اینجا دانلود کنید و خودتان روی گوشی نصب کنید. (یا استفاده از مارکت بازار، آنرا دانلود و نصب کنید.) برای اضافه کردن زبان فارسی، فایل persian for Go keyboard را هم که در براتون در همون فایل zip گذاشتم نصب کنید. (یا این را هم از بازار بگیرید) زبان های دیگه مانند روسی را باید از داخل منوی برنامه اضافه کنید.

برای افزودن زبان روسی: به بخش setting سپس input settings و بعد input language settings بروید. بجز زبان انگلیسی و فارسی که تیک خورده اند، روی زبان روسی که بصورت русский نوشته شده است کلیک کنید. ازتون میخواد که چند ثانیه به اینترنت وصل بشید تا کیبورد زبان روسی را برای شما دانلود کند :) 

/ 2 نظر / 3545 بازدید
علی

مرسی از زحماتتون....خیلی تلاشتون برای با مفیده....سپاسگزارم

مرتضی

با سلام،وقتی میخاد دانلودشه مینویسه این مورد در کشور شما قابل دسترس نیست